Kdo jsem

Hezký den všem návštevníkům mého osobního blogu,

  jmenuji se Tomáš Karkoška a tyto stránky jsou sondou do mého internetového života a mých myšlenek. Rozhodl jsem se též vyzkoušet systém WordPress. Vytvořil jsem již desítky webových stránek, ale WordPress mi stále unikal 🙂

  Pocházím z Prahy a narodil jsem se v roce 1978. Jsem nekuřák a v podstatě abstinent. Vystudoval jsem elektro-technickou průmyslovku a poté absolvoval pár kurzů na témata, která mně zajímala. Tím však mé vzdělávání neskončilo, ba naopak. Celý život se neustále něčemu učím.

  Na střední škole jsem poprvé viděl počítač zblízka a ve druhém ročníku jsem musel dokonce dělat reparát z výpočetní techniky. Byla to moje první a zároveň poslední nedostatečná na vysvědčení. 🙂 Kdyby mi tenkrát někdo řekl, že mně počítač bude v budoucnu živit, asi bych si myslel, že se zbláznil.

  Věci se však daly do pohybu a na podzim téhož roku (1995) jsem rodiče přesvědčil, aby mi koupili počítač. A tím to všechno začalo. Počítač 486/100 MHZ a první pokusy. Zanedlouho dorazil Windows 3.11 a práce na pc se mi líbila čím dál víc.

  Úplně první webovky jsem vytvořil v lednu 2001. Byly to jednoduché osobní webovky a vděčím za to mému bráchovi a taktéž mému bratranci. Oba si totiž vytvořili webovky a tak jsem musel taky, abych se jim vyrovnal. 🙂  Znáte to ne? Jenže oni toho pak nechali, avšak já nikoliv. Mně toto téma zaujalo a začal jsem se v oboru vzdělávat a zlepšovat (samostudium).

  Své první webovky jsem dělal v poznámkovém bloku ve Windows a zůstalo mi to dodnes. Na tvorbě webových stránek miluji výsledek. Vytvoříte zde něco, co pak vidí spousty jiných lidí. V současné době zvládám (X)HTML, javascript, CSS, PHP, MySQL.

  Internetové stránky nejsou pouze o programování. Je třeba mít i znalosti z oblasti SEO a marketingu. Proto jsem zabrousil i do těchto oblastí a získal cenné poznatky. Neustále se učím novým věcem a baví mně to. Spoustu věcí jsem již aplikoval v praxi a v hlavě mám další myšlenky, které čekají na realizaci.

  Abych nebyl označen za počítačového podivína, rád bych se též zmínil o mých dalších zájmech. Mám rád přírodu a turistiku. Objevil jsem bezva partu lidí, se kterou chodím na turistické výlety do zajímavých koutů naší vlasti. Baví mně fotografování a poznávání nových míst.

  Mám rád peníze a finanční nezávislost je jedním z mých cílů. Zajímám se o akcie a obchodování. Absolvoval jsem několik kurzů na toto téma a vyzkoušel si též obchodování na Forexu i komoditním trhu. Získal jsem cenné zkušenosti a hlavně jsem dospěl k ujasnění své strategie. Reálné obchodování je moc stresující a náročné, proto jsem tuto cestu zavrhl.  Zalíbili se mi dividendové ETF fondy a to je má cesta, jak se zabezpečit na důchod.

  Zajímám se též o osobní rozvoj. Pravidelně sleduji přednášky na toto téma. Jsem pozitivní optimista s otevřenou myslí.

  Můj život nejvíce ovlivnily myšlenky Roberta Kiyosakiho, díky němu jsem se stal OSVČ a později dal v práci výpověď.  Od února 2009 jsem na volné noze.

  A zatím jsem svobodný, takže…

Když si myslíš, že to dokážeš, máš pravdu…Když si myslíš, že ne, máš také pravdu…

Henry Ford

Sdílet tuto stránku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge